СКЛАДНА І ВІДПОВІДАЛЬНА ПРОФЕСІЯ КРИМІНАЛІСТА

21 вересня 2021 року на базі Херсонського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України було проведено профорієнтаційну екскурсію для здобувачів освіти 9 класів Степанівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 17 Херсонської міської ради.

Під час заходу були продемонстровані основні напрямки діяльності експертів Херсонського НДЕКЦ, а саме:

  • роботу працівників сектору дактилоскопічних видів досліджень та обліків;
  • роботу працівників сектору технічних досліджень документів та почерку, показано колекцію підроблених грошових знаків та бланків документів;
  • роботу сектору дослідження зброї;
  • роботу експертів ДНК-лабораторії на сучасному обладнанні;
  • роботу судових експертів відділу дослідження матеріалів, речовин і виробів у лабораторії, продемонстровано методи дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, які вилучаються на території Херсонської області.

Здобувачі освіти почули про специфіку професії криміналіста: де працює криміналіст, домінуючі види діяльності, риси й здібності, що забезпечують успішність професійної діяльності, скільки отримує криміналіст, як стати криміналістом. Досліджували конфігурації папілярних ліній на пучках пальців рук із метою встановлення ідентичності один у одного. В ході проведення бесіди було продемонстровано інформаційно-довідкову колекцію вогнепальної та холодної зброї, а також роз’яснені правові аспекти володіння, зберігання зброї, бойових припасів, наслідки необережного поводження з ними. Значний інтерес викликало дослідження слідів пострілу та його ситуаційних обставин, з цього приводу учні активно ставили цікаві запитання та отримали вичерпні відповіді.

Загалом програма заходу була надзвичайно цікавою, пізнавальною, різноплановою та продуктивною, адже здобувачам освіти випала нагода на власні очі побачити технічні засоби й об’єкти досліджень, поспілкуватися із практичними працівниками центру про актуальні на часі проблеми.

Залишити коментар